Заклад засновано Рішенням виконкому Харківської міської Ради депутатів трудящих №586 від 30.09.1960 року. Відповідно до розпорядження фонду міського майна №321 від 31.03.1993 р. засновано середня загальноосвітня авторська школа №65.

Відповідно до розпорядження фонду комунального майна №43 від 19.01.1998 р засновано комунальний заклад освіти середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №65 „Авторську школу професора Тарасова Л.В.” „Екологія та діалектика”.
З 2005 року заклад перейменовано у Харківську гімназію № 65 Харківської міської ради Харківської області.

З 1960 по 1982 рік директором закладу був Ткачук Іван Тимофійович./Files/images/Рисунок1.jpg

З 1982 по 2002 рік директором закладу була Дем'янова Валентина Вікторівна, яка пройшла свій шлях від посади вожатої до директора школи./Files/images/Рисунок2.jpg

З 2003 року до лютого 2011 року заклад очолювала Волобуєва Галина Миколаївна. З березня 2011 року диретором призначено Ткаченко Лідію Анатоліївну

Педагогічний колектив.

Всього вчителів - 56 , з них:

- вчителів вищої категорії – 20

- мають звання «старший вчитель» - 7

- мають звання «Вчитель – методист» - 8

- мають звання «Заслужений вчитель України» - 0

- мають звання «Відмінник освіти» - 3

Спеціалізоване навчання:

- 3 вчителя отримали освіту в інституті післядипломної освіти при Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди за фахом «Менеджер освіти»

Профільне навчання в гімназії:

2 напрями навчання:

- природничо - математичний напрям ( природничий профіль);

- суспільно – гуманітарний напрям ( правовий профіль)

Пріоритетні напрями роботи гімназії:

Участь у Всеукраїнському експерименті по впровадженню інноваційної технології в освітній процес – науково – педагогічного проекту «Росток»

Співробітництво з ВНЗ:

- Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди;

- Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

- Харківський педагогічний коледж

- Інститут інновацій і змісту освіти при Міністерстві освіти і науки України, м. Київ

Гурткова робота:

У гімназії працюють 8 гуртків і секцій:

- стрілецький гурток;

- гурток бального танцю;

- театральний;

- гурток технічного моделювання;

- гурток «Народний умілець»;

- туристичний гурток;

- секція волейболу;

- секція художньої гімнастики.