/Files/images/Рисунок1.pngБорисенко Лариса Миколаївна, вчитель хімії ХГ № 65

Борисенко Лариса Миколаївна

Має вищу освіту:

Харківський заочний політехнічний інститут, 1983 рік,

інженер хімік-технолог органічного та нафто-хімічного синтезу;

Інститут післядипломної освіти при Харківському педагогічному державному університеті ім. Г.С.Сковороди, 2001 рік, вчитель хімії

Стаж роботи: загальний - 38 років педагогічний - 25 років

Має кваліфікаційну категорію – «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший вчитель»

Викладає в 7-11 класах

Тема над якою працює вчитель "Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії та в позакласній роботі"

В роботі використовує такі інноваційні форми та технології: впровадження в навчально - виховний процес діяльнісного методу та методу проектів для підвищення зацікавленості учнів у вивченні предмету на основі компетентнісного підходу.

Учні Борисенко Л.М. є учасниками та переможцями районних та обласних етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії:

2011 рік – ІІІ місце Дмитро Сосновий, учень 9 класу (районний етап);

2012 рік - І місце Олеся Балан учениця 7 класу (районний етап);

2013 рік - І місце Сосновий Дмитро, учень 11-А класу (районний етап);

2013 рік - ІІІ місце Руденко Ірина учениця 7 класу (районний етап).

Учні Борисенко Л.М. нагороджені дипломи учасників Регіональних науково-технічних конференцій прикладних робіт довузівської молоді "Молодь, наука, технології: Хімія та фізика в сучасних технологіях":

2011 рік - Пангуд Марк Еме-Бланшар, учень 11 класу,

2012 рік - Сосновий Дмитро, учень 11 класу,

2013 рік - Балан Олеся, учениця 8 класу.

У 2011 році учень 11 класу Сагайдачний Юрій ( науково-дослідна робота за темою "Синтез та хімічні властивості комплексних сполук йодоній-катіону")

став переможцем І (районного) етапу та учасником ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН в секції «Хімія».

Дипломом ІІІ ступеня Департаменту освіти Харківської міської ради за участь у турнірі юних хіміків для учнів 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова нагороджені учні 11 класу Пангуд Марк Еме - Бланшар та Сагайдачний Юрій, керівник команди району Борисенко Л.М.

Збірна команда Жовтневого району, до складу якої у 2013 році увійшла учениця 8-го класу Балан Олеся, у 2014 році учениця 10 класу Машарова Ганна посіла призові місця та була відзначена дипломами ІІІ ступеня ХІ та ХІІ міських турнірів юних хіміків для учнів 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів у 2013 та 2014 роках

Учні Борисенко Л.М. є постійними учасниками Всеукраїнської природознавчої гри - конкурсу "Геліантус":

у 2012-2013 н.р. були відзначені Дипломом ІІ ступеня за найкращі результати з хімії Бутенко Валерія та Семененко Марія учениці 7-Б класу, Дипломом ІІІ ступеня за найкращі результати з хімії Пугачов Валерій, Ілієв Владислав та Герасименко Анастасія учні 11-А класу; грамотою за найкращі результати з хімії нагороджені Зварич Марія та Зяблова Ганна, учениці 9 класу, Хачатрян Артур та Мительська Ольга учні 10 класу;

у 2013-2014 н.р. були відзначені Дипломом ІІ ступеню за найкращі результати з хімії Криворучко Олександр, учень 10 класу та Дипломом ІІІ ступеня за найкращі результати з хімії Володін Дмитро та Бездетко Євгеній учні 10 класу; грамотами за найкращі результати з хімії нагороджені Логозяк Максим, Макаров Павло, учні 9 класу, Набатян Кристина та Зяблова Ганна, учениці 10 класу.

Робота учениці 9-Б класу Ілієвої Віталії (науковий керівник БорисенкоЛ.М.) "Геніальна людина - геніальна у всьому" (життєвий та творчий путь Бекетова М.М.) була представлена на районному етапу захисту робіт Всеукраїнського конкурсу учнівської молоді "Моя Батьківщина - Україна" у 2013 році, у 2014 році робота учениці 11 класу Зяблової Ганни "Дивосвіт Гната Хоткевича" здобула перемогу на районному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської молоді «Моя Батьківщина –Україна» та взяла участь у обласному етапі конкурсу.

Вчитель хімії Борисенко Л.М. взяла участь в роботі

- XV Ювілейної міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні – 2012» 15-17 лютого 2012 року,

- ХІХ обласній виставці-презентації педагогічних ідей та технологій в 2012 році (робота «Використання ІКТ на уроках хімії з метою активізації пізнавальної діяльності учнів в рамках реалізації науково-педагогічного проекту «Росток» була відзначена дипломом ІІ ступеня),

- Х, ХІ, ХІІ регіональних науково-практичних конференціях до університетської молоді «Молодь, наука, технології: Хімія і фізика в сучасних технологіях» у 2011, 2012, 2013 роках.