День української писемності та мови

День української писемності та мови – свято, яке відзначається ще з 1997 року в нашій країні. Всі ми розуміємо чому саме приурочено таке торжество. Але не всі знають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова. Тому у цей день часто згадують про нього.

Це свято, як ми вже говорили, було засноване в 1997 році. Сталося це завдяки ініціативі президента України Леоніда Кучми. Він підписав указ на честь українського літописця преподобного Нестора — послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Саме цим документом і був заснований День української писемності та мови.

Варто відзначити, що саме автора "Повісті минулих літ" Нестора Літописця вважають "батьком української словесності". Але і зараз продовжуються дослідження історії української писемності. Є варіант, що раніше на території нашої країни було кілька варіантів правопису.

Потрібно сказати, що День української писемності і мови не тільки офіційне державне свято, але і церковне. Перший у сучасній українській мові твір, який відповідає візантійським першоджерелам, православні назвали акафістом Богородиці Холмської.

Традиційно в цей день проходить досить багато заходів.

/Files/photogallery/9132/DSCN6357.JPG

На підставі листа Департаменту освіти Харківської міської ради від 24.10.2017 № 3120/02-20/17 «Про проведення міського конкурсу знавців української мови «Філолог-ерудит» серед учнів 5-7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів», листа Управління освіти адміністрації Новобаварського району від 06.11.2017 №2714 «Про проведення міського конкурсу знавців української мови «Філолог-ерудит» серед учнів 5-7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів», з виявлення та підтримки лінгвістично обдарованих дітей, формування громадянської та загальнокультурної компетентності, виховання почуття національної гідності та патріотизму, в межах визначення Дня української писемності та мови, було проведено конкурс знавців української мови «Філолог-ерудит» серед учнів 5-7-х класів гімназії.

Район Повна назва навчального закладу Кількість учасників за класами
Новобаварський Харківська гімназія №65 Харківської міської ради Харківської області 5 клас 101
6 клас 82
7 клас 67

/Files/photogallery/9132/DSCN6404.JPG

/Files/photogallery/9132/DSCN6402.JPG

На підставі листа Департаменту освіти Харківської міської ради від 07.11.2017 №3415/02-2017 «Про XVII Всеукраїнський радіодиктант національної гідності», листа КВНЗ «ХАНО» від 06.11.2017 №1026 «Про XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», на виконання листа Управління освіти адміністрації Новобаварського району від 08.11.2017 №2750 «Про участь у XVII Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності» в гімназії учні старший класів писали Всеукраїнський диктант національної єдності.

/Files/photogallery/9132/DSCN6406.JPG

На виконання плану роботи ХГ№65 на 2017/2018 навчальний рік 09.11.2017 року в гімназії було проведено літературно-музичне свято до Дня української писемності та мови, в організації та проведенні якого активну участь взяли участь вчителі української мови та літератури Лисюк Ніла Володимирівна, Косенко Юлія Петрівна, Пасічник Олена Миколаївна, учні 5-6 класів. В бібліотеці гімназії упродовж листопада функціонує тематична виставка до Дня української писемності та мови. На виконання наказу по ХГ№65 від 24.10.2017 №211 «Про проведення гімназичного та участь районному етапі XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2017/2018 н.р.» учні 3-4 класів гімназії взяли участь у шкільному етапі конкурсу, визначені переможці, які візьмуть участь у районному етапі XVIII Міжнародного конкурсу з української імені П. Яцика.

/Files/photogallery/9132/DSCN6344.JPG