• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини гімназії
  • 100 років із дня затвердження Тризуба державним гербом Української Народної Республіки

100 років із дня затвердження Тризуба державним гербом Української Народної Республіки

2018-02-20

/Files/Lesser_Coat_of_Arms_of_Ukraine.svg.png

У лютому 2018 року - 100-річчя затвердження Тризуба державним гербом Української Народної Республіки!

На виконання Указу Президента України від 22.01.2016 № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 - 1921 років” у гімназії проводяться заходи щодо відзначення подій та вшанування пам’яті її учасників.

Довідка. Держа́вний Герб Украї́ни - герб держави Україна, один із трьох її офіційних символів поряд з прапором і гі́мном. 19 лютого 1992 затверджено Малий Державний герб України. Конституцією також передбачений і Великий Державний герб, однак досі його не прийнято.

Центральною геральдичною фігурою герба є Знак Княжої Держави Володимира І Святого (в народі прозваний «Тризуб», проте справжнє значення цього символу невідоме), Великого князя Київського, володаря Русі. Окрім цього, згідно з Конституцією України, елементом Великого герба мусить бути герб Війська Запорозького.

Історична довідка. Після проголошення 22 січня 1918 року самостійності України, питання про офіційне затвердження герба треба було вирішувати негайно, бо він також є ознакою державності. Але тривала українсько-більшовицька війна, тому провести конкурс чи ширше обговорення не могли. 7 лютого відбулося останнє засідання Центральної Ради в Києві. Під натиском більшовиків вона перебирається до Житомира, звідти — до Сарн і нарешті — до Коростеня. Там 25 лютого на засіданні Малої Ради затверджено: "Гербом Української Народної Республіки приймається знак Київської Держави часів Володимира Святого".

Кiлькiсть переглядiв: 120