Велике серце із вишиванок створили учні гімназії

19 травня в гімназії відбувся арт-парад "Слобожанська вишиванка", в якому взяли участь учні 1-11 класів. Ми поважаємо традиції наших прабатьків. Ми вважаємо, що молодь повинна шанувати культуру. В Харкові модно бути українцем.

/Files/photogallery/8999/DSCN3648.JPG

Сьогодні ми дізнаємося більше про слобожанські традиції, під час параду продемонструємо старовинні та сучасні вишиванки.

/Files/photogallery/8999/DSCN3631.JPG

Після уроків відбудеться акція "Велике серце Харкова", в ході якої учасники у вишиванках створять серце найтолерантнішого міста України.

/Files/photogallery/8999/DSCN3634.JPG

Учні та вчителя гімназії підтримали ініціативу та відзначили День вишиванки - свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального народу.

/Files/photogallery/8999/DSCN3637.JPG

У культурі будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам'ятні часи. Ще за свідченням занменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н.е. -IV ст. н.е. Знаменитий арабський мандрівник Х ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних дослджень на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII - XIX століть.