ДІТИ

/Files/images/praktichniy_psiholog/Чим корисна ментальна гігієна (1).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Чим корисна ментальна гігієна (2).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Чим корисна ментальна гігієна (3).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Чим корисна ментальна гігієна (4).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Чим корисна ментальна гігієна (5).jpeg

/Files/images/praktichniy_psiholog/3 стратегій самодопомоги, коли відчуваєте страх (1).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/3 стратегій самодопомоги, коли відчуваєте страх (2).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/3 стратегій самодопомоги, коли відчуваєте страх (3).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/3 стратегій самодопомоги, коли відчуваєте страх (4).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/3 стратегій самодопомоги, коли відчуваєте страх (5).jpeg

/Files/images/praktichniy_psiholog/Прийоми саморегуляції (1).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Прийоми саморегуляції (2).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Прийоми саморегуляції (3).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Прийоми саморегуляції (4).jpeg

/Files/images/praktichniy_psiholog/Тремтіння після небезпечної ситуації (1).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Тремтіння після небезпечної ситуації (2).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Тремтіння після небезпечної ситуації (3).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Тремтіння після небезпечної ситуації (4).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Тремтіння після небезпечної ситуації (5).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/Тремтіння після небезпечної ситуації (6).jpeg

/Files/images/praktichniy_psiholog/5-ть ідей як провести вихідні з користю для психічного здоров’я (1).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/5-ть ідей як провести вихідні з користю для психічного здоров’я (2).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/5-ть ідей як провести вихідні з користю для психічного здоров’я (3).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/5-ть ідей як провести вихідні з користю для психічного здоров’я (4).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/5-ть ідей як провести вихідні з користю для психічного здоров’я (5).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/5-ть ідей як провести вихідні з користю для психічного здоров’я (6).jpeg

/Files/images/praktichniy_psiholog/Коли в тебе поганий день згадай що.jpeg

/Files/images/praktichniy_psiholog/5 простих способів зупинити потік негативних думок (1).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/5 простих способів зупинити потік негативних думок (2).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/5 простих способів зупинити потік негативних думок (3).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/5 простих способів зупинити потік негативних думок (4).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/5 простих способів зупинити потік негативних думок (5).jpeg/Files/images/praktichniy_psiholog/5 простих способів зупинити потік негативних думок (6).jpeg

/Files/images/praktichniy_psiholog/Стани які можно сплутати з депресією.jpeg /Files/images/praktichniy_psiholog/Стани які можно сплутати з депресією1.jpeg

19.09.2023 Розвиваємо стресостійкість

  • Не допускайте, щоб емоції взяли гору: Важливо навчитися контролювати свої емоції і не дозволяти їм опанувати ситуацію.
  • Присвячуйте час релаксації: Варто максимально використати можливості для відпочинку, знаходячи цікаві заняття щовечора.
  • Уникайте накопичення негативу: Негативні емоції стають особливо шкідливими, якщо їх накопичувати протягом тривалого часу.

Якщо важко з цим впоратись, то зверніться до психолога

Бережіть себе!

ТВОЄ ТІЛО:

1) Шлунок переживає, коли ти не снідаєш.

2) Нирки бояться, коли протягом 24 годин ти не випив 10 склянок води.

3) Жовчний міхур не терпить, коли ти не лягаєш спати до 11 вечора і не прокидаєшся на світанку.

4) Тонкий кишківник перестає працювати, коли ти вживаєш прострочені холодні продукти

5) товста кишка хворіє, коли ти вживаєш смажену, гостру їжу

6) Легені слабшають, коли ти вдихаєш дим та забруднене повітря довкілля від сигарет та автомобілів.

7) Печінка важко переносить, коли ти вживаєш важку смажену їжу, нездорову їжу та фаст-фуд

8) Серце хворіє, коли ти їси багато солі й холестерину.

9) Підшлункова залоза боїться, коли ти їси більше цукру понад смак.

10) Очі втомлюються, коли ти працюєш при світлі екрану мобільного, а також за комп'ютером в темряві чи біля телевізора.

11) Мозок лякається, коли у тебе негативні думки.

Бережи себе!

Стрес переслідує нас кожного дня. З деякими ситуаціями ми можемо впоратись дуже легко та швидко. Деякі можуть вибити нас з рівноваги на певний час.

Як повернути собі продуктивність і спокій? Пропонуємо 3 вправи, перевірені психологами

«Роби, як курча, і тривоги нема»

Прості ефективні дії при тривозі, які демонструє курча, яке зрозуміло пояснює дітям, як діяти.

Правила продуктивного ранку

Не чіпати телефон із самого пробудження: Всі соціальні мережі мають намір відвернути людину від досягнення цілей.

Починати день із важкого завдання: Найчастіше люди звикли починати свій день з найлегшого завдання, залишаючи складні на потім. Але як раптом, після виконання перших завдань вже не залишається часу та сил на решту.

Вставати раніше: Вставаючи рано, людина вже почувається переможцем. Можна сказати, з самого ранку він закрив одне завдання — рано встати.

ТРИВОЖНІ ДУМКИ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО САМОДОПОМОГИ

Звідки приходять погані думки?

Вони — паростки складних ситуацій та травмуючих подій. По суті, погані думки є відлунням негативного досвіду — як свого, так і чужого. Крім того, одна з особливостей пам'яті — зберігати спогади про невдачі довше, ніж про успіх.

Сама собою наявність поганих думок є нормальним явищем. Але тільки в тому разі, коли вони — як хмарки на емоційному небосхилі - промайнули й щезли. Та іноді погані думки стають нав'язливими. Вони здатні псувати сон, впливати на здатність розсудливо міркувати, працювати й загалом вести активне життя.

Найчастіше негативні переживання посилюються після сильного стресу або на тлі емоційного вигорання. Ці стани наразі характерні для майже кожного з українців через війну.

Перший дзвіночок — надмірна наявність у думках чи навіть висловлюваннях слів-маркерів, які вказують на перебільшення масштабів катастрофи: "усі", "завжди", "ніколи", "нікому", "нічого".

Алгоритм для роботи із тривожними думками:

1. Опишіть ситуацію, що викликає у вас занепокоєння.

2. Перерахуйте тривожні думки, які виникають щодо цієї ситуації.

3. Розташуйте ці думки за ступенем вірогідності відповідності реальній ситуації (від більш реальних до менш реалістичних).

4. Придивіться до думок, в яких є високі шанси на втілення в житті. Подумайте, на які життєві обставини ви в змозі вплинути?

5. Складіть план дій: що будете робити в разі розвитку подій за найгіршим і найкращим сценарієм.

6. Знайдіть та запишіть думки, які додають сил, ресурс, надію на позитивний результат.

Аналізуючи тривожні думки, важливо усвідомити, що це лише думки, а не реальність.

Якщо вам складно об'єктивно оцінити проблему — спробуйте побачити її очима іншої людини (батьків, друга, публічної людини, яку ви поважаєте, або навіть кіногероя)

Кiлькiсть переглядiв: 89